דפנה מבור 

אשת מרפא, הילרית בכירה,
ומטפלת בשיטת אייפק
 
תחומי טיפול
 • עבודה רגשית ואנרגטית
   
 • מחלות פסיכוסומטיות
   
 • רגישות ואי סבילות למזונות, מחלות של מערכת העיכול (קוליטיס, מעי רגיז וקרוהן), ובעיות עיכול
   
 • אלרגיות, מחלות עור ומחלות אוטואימוניות
   
 • הילינג אנרגטי, איזון צ'אקרות ואיזון ההילה
   
 • גינקולוגיה הוליסטית, נשים, פוריות, ואיזון הורמונלי -
  קנדידה, דלקות כרוניות, שחלות פוליציסטיות, בעיות מחזור, טיפולי פוריות, אנדומטריוזיס
   
 • תמיכה זוגית ומערכתית לזוגות בטיפולי פוריות
   

 • עבודה עם נשים, גברים וילדים
 
 
אודות
 
לאחר לימודי התואר הראשון בביולוגיה ימית, החלטתי לקפוץ למים אחרים וללכת אחר הלב למחוזות
הרגש. לקח לי קצת זמן להבין, ועוד נרשמתי לתואר השני בביולוגיה ימית. בלילה שלפני היום הראשון שבו הייתי אמורה להתייצב במעבדה, היא נשרפה. ממש. אחרי 3 חודשים פרשתי מהתואר. את שיטת אייפק בחרתי ללמוד לאחר שהתנסיתי בה והיא שינתה את חיי, והיה לי ברור שזה מה שארצה לעשות במקצועי.
בנוסף ועל מנת לקבל כלים נוספים בחרתי ללמוד הילינג מכיוון שהעולם האנרגטי ריתק אותי, ועדיין. 
 
המטופלת הראשונה הייתה חברה טובה, ש"הכריחה" אותי לטפל בה, תוך כדי שעדיין הייתי בלימודים (שכללו שנתיים של הילינג, שנתיים של לימודי שיטת אייפק, ו-100 שעות סטאז'), וכאשר עוד לא הרגשתי מוכנה. ובכל זאת, שתינו היינו המומות מהתוצאות המהירות. למרות הביישנות שלי וחוסר הבטחון, היא הפנתה אליי את המטופלת הבאה, ואז את המטופל הבא, ואז את אשתו, וככה הקליניקה שלי החלה לעבוד, כמעט במקרה.
מיד בסיום הלימודים שלי, כתבתי מייל.
השנה הייתה 2011, ואני פניתי במייל תמים למרפאה לרפואה המשלימה בבי"ח הילל יפה בחדרה, על מנת להציע את השיטה במחיר קהילתי לציבור הרחב.
כמעט מיד התחלתי לעבוד.
רק לאחר מכן גיליתי מעמותת מטפלי האייפק שזו הפעם הראשונה ששיטת אייפק מתמסדת ונכנסת למוסד ציבורי. כולם שאלו אותי איך הצלחתי לעשות זאת, שכן הם מנסים כבר שנים להציע את עצמם לקופות החולים. "כתבתי מייל", הייתה תמיד התשובה.
דוברות בית החולים עזרה בקלות עם פרסומים בעיתונות, והשמועה על טיפול אפקטיבי לאלרגיות, רגישויות ובעיות נוספות עשתה לה כנפיים.
כך העברתי 4 שנות עבודה נוספות, בהן זכיתי לקבל הכשרה בפועל עם מטופלים מהקהל הרחב שבדרך כלל אינם רגילים לצרוך רפואה משלימה.
בדרך זו למדתי כיצד ליצור שפה משותפת עם מגוון רחב מאוד של סוגי מטופלים, שאין שום דרך אחרת שהייתי זוכה להיחשף אליהם.
בשלב זה הרגשתי שעבודה עם נשים סביב מעגל הפריון היא שקוראת לי במיוחד. נרשמתי ללימודי תואר שני בבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב וביצעתי את מחקרי במרפאה לפוריות באיכילוב. בדקנו כיצד ההורמונים משפיעים מבחינה רגשית. 
בשנים אלו רוב עבודתי התמקדה בנשים, גניקולוגיה, פוריות, תמיכה רגשית, ובעיות פיזיות ופסיכוסומטיות. בעיות גניקולוגיות רבות אינן מקבלות מענה בעולם הרפואי הגניקולוגי המודרני, לצערנו. 
התחלתי ללמד נשים, וגם נערות, תמהיל של שיטת המודעות לפוריות, (אותה אני מתרגלת כ-16 שנה), עם עבודה רגשית ואנרגטית עם המחזור החודשי. התוצאות מדהימות, אגב. קורס מצולם חינמי בנושא אפשר למצוא כאן.
לאחר כ-7 שנות עבודה, הרגשתי צורך לעבוד עם סוגי קהל נוספים, ולכן בשנים 2015-2017 עברתי להתגורר בברלין. בפועל הייתי "על הקו" ותיחזקתי קליניקות בשתי המדינות. וכך יצא שב-3 שבועות מהחודש טיפלתי בברלין, ובשבוע הנוסף הייתי בישראל ומטפלת כאן. היתה לי כבר את הטיסה הקבועה של ימי שלישי ב-17:00. כן, המצפון הסביבתי עדיין מציק לי. לא שזה תירוץ מספיק טוב, אבל כך יכולתי שלא להיפרד מהמטופלות בארץ, ובאותו הזמן להתנסות בעבודה רגשית באנגלית, ובסיפורים אישיים שונים לחלוטין. אחת המטופלות הראשונות שלי בברלין, לדוגמה, הייתה תוניסאית שהתמודדה עם העבר המשפחתי הקודר שלה שנקשר למלחמה בתוניס. 
בתחילת 2018 חזרתי לישראל, בעודי ממשיכה להגיע לברלין לסופי שבוע מרוכזים על מנת לטפל וללמד.
נסעתי ולימדתי ברחבי העולם במסגרות פרטיות ובפסטיבלים קורסים וסדנאות בנושאי הילינג, פוריות, המחזור החודשי, הכשרת הילרים, קורסי "אנטומיה נשית רגשית" ו"שיטת המודעות לפוריות", וכמו כן אני מרצה ומחנכת נשים, אנשים ובעלי מקצוע בנושאי קידום בריאות בדגש על הילינג, פריון, גינקולוגיה והמחזור החודשי.
ב-2019 זכיתי להרות את ביתי המדהימה, והנסיעות פסקו לעת עתה. עוד לפני הקורונה, העבודה הבינלאומית עברה למתכונת אונליין.
ניתן להתעדכן בקורסים שנפתחים כאן. האתר כבר ממש דורש שדרוג, עימכם הסליחה.
 
הפרויקט האחרון שאני עובדת עליו הוא סדרת מדיטציות, אפשר לבדוק זאת כאן
 

איך זה עובד?
שילוב של טכניקות משיטת אייפק והילינג.
הטיפול מתמקד בהקשרי גוף-נפש, נושאים רגשיים, ואיזון אנרגטי.
סדרת הטיפולים מתחילה עם אבחון בשיטת "מבחן השריר" (קינסיולוגיה), וממשיכה, עם אקופרסורה ממוקדת על מנת לתקן ולסנכרן את הזיכרון חיסוני, לנקז רגשות שליליים שעלולים לשכון בתוך מרידיאנים, ובעזרת מגע אנרגטי להביא לאיזון מערכת הצ'אקרות​ ושכבות ההילה.
לאחר שבמשך שנים רבות התמקדתי בעבודה עם נשים, כיום אני עובדת עם נשים, גברים וילדים. 
מיקום הקליניקות
תל אביב, ברלין, ואונליין.
הכשרה מקצועית
הילרית בכירה
מטפלת בשיטת אייפק
תואר ראשון (BSc) בביולוגיה ומדעי הים במכללה הימית מכמורת, רופין. 
תואר שני (MSc) באפידמיולוגיה ורפואה מונעת בבי"ס לבריאות הציבור, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. (תחומי המחקר: טיפולי פוריות והשפעות נפשיות ופיזיות של החשיפה להורמונים)
 
תודה למורי בעבר ובהווה: יהלי שר שלום, רונה נשר, עדי שאנן וסיגל שאנן, ושון אפרימה. 
על שיטת אייפק בתכנית בריאות 10 עם פרופ' רפי קרסו